Nejnovější filmový počin z naší produkce

ZAŘÍKÁVAČ ANDRE HARTMAN

Stal se celebritou. Sharkmanem. Pro neuvěřitelnou schopnost komunikace see zvířaty si také vysloužil přízvisko Zaříkávač.
Televizní a filmová premiéra proběhla v září 2023.

O FILMU ZAŘÍKÁVAČ

Dokument vypráví o dobrodružství, odvaze, adrenalinu, žralocích i hadech, o pádech a slávě,
ale především o Andreho vnitřní síle a přátelství přes kontinenty.

V dokumentu uvidíte i hvězdnou sestavu Andreho přátel: .Steva Lichtaga., režiséra prvního dokumentu o něm; fotografa .Richarda Jaroňka.; režiséra .Petra Horkého.; potápěče .Jana Tutokyho. a filantropa .Václava Pištoru.v.

ANDRÉ HARTMAN SLAVÍ 70. NAROZENINY

Kulatiny světové legendy Srdcaři.cz jsme připomněli nejenom dokumentem o jeho životě, ale rozhodli jsme se oslovit také komunitu potápěčů, ochránců žraloků a podmořského světa, jeho přátel a hlavně všech obdivovatelů jeho odvahy a práce.

Pro tento účel jsme jménem srdcaře a producenta dokumentu Jana Tutokyho zřídili transparentní účet, abychom mu po dohodě s ním předali do konce roku společný dar – který mu poslouží nejlépe – jako poděkování za vše, čím nás obohatil!

Děkujeme, pokud ke gratulantům připojíte I VY!

KDO JE ANDRE HARTMAN

Jihoafričan André Hartman se narodil v roce 1953 v Kapském městě nedaleko Mysu dobré naděje. Od dětství ho přitahovalo dobrodružství ve všech podobách, na souši i ve vodě. Byl obdařen mimořádným pozorovacím talentem, vše se učil sám, bez manuálů a příruček.

Potápění k velkým bílým

Vytvářel si své postupy a metody. Stal se světově uznávaným potápěčem, podvodním kameramanem, znalcem a ochráncem velkých bílých žraloků.

Carcharodon carcharias byl v minulosti nazýván lidožravým, lidé ho měli za nejstrašnější monstrum mořských hlubin. André Hartman se pokusil tento mýtus vyvrátit. Stal se prvním člověkem na světě, který se k nim začal cíleně potápět bez ochranné klece proto, aby pochopil jejich chování v prostředí, ve kterém je člověk jen na návštěvě.

Sharkman a zaříkávač

Vydání knihy a natočení hororového thrilleru Čelisti znamenaly pro žraloky doslova pohromu a nastalo jejich masové vybíjení. Pro Andreho Hartmana ale Čelisti znamenaly začátek jeho soustavného zájmu o velkého bílého žraloka.

Výsledky jeho popularizační práce přitáhly do Jihoafrické republiky největší produkce a filmové štáby z celého světa. Stal se celebritou. Sharkmanem. Pro neuvěřitelnou schopnost komunikace se zvířaty si taky vysloužil přízvisko Zaříkávač. 

Jeho život dnes

Byl bohatý a slavný. Zažil vzlety i pády. „Tahal čerta za ocas“ celý život, balancoval velmi často na hraně. Ale nakonec ho zradilo zdraví. V lednu 2004 byl postižen mírnou mrtvicí. Ta druhá, v květnu 2011, bohužel udeřila silněji. S potápěním byl konec.

André Hartman je nesmírně silná osobnost, při rozhovorech a během natáčení býval sdílný – pokud se to týkalo jeho práce, kamarádů a žraloků. Rodina a jeho vnitřní svět byl tabu, i otázkám na budoucnost uhýbal. Až před poslední klapkou pootevřel moderátorce Lucii Výborné svou 13. komnatu…

PLAKÁT K FILMU

Podívejte se, jak vypadá náš plakát a kdo všechno se na tvorbě filmu podílel. Těšíme se na vás v kině!

KONTAKTUJTE NÁS

Máte-li jakékoli dotazy nebo se s námi chcete o cokoli podělit, prosím kontaktujte nás.